Волейболистите на Монтана записа втора поредна победа в Суперлигата на

...

Монтана даде само гейм на Марек в Суперлигата

Волейболистите на Монтана записа втора поредна победа в Суперлигата на България. В своята зала " Младост " момчетата на треньора Даниел Пеев постановиха над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:17) в среща от 2-ия кръг, играна довечера.

По този метод монтанчани към този момент имат 2 победи от 2 мача и 6 точки. За Марек това бе първа загуба след триумфа в първия кръг над Арда (Кърджали) с 3:0 гейма. В междинния 3-и кръг Монтана ще гостува точно на кърджалийци, а дупничани са домакини на Тетевен Волей. Мачовете са във вторник (17 октомври) от 18,00 часа.

Монтана контролираше играта в първия гейм и закономерно поведе след 25:21. Във втората част, обаче, гостите от Марек взеха самодейността, имаха преимущество съвсем от самото начало, като на моменти водеха с 3-4 точки. Монтана въпреки всичко съумя да изравни при 22:22 и след оспорвани разигравания измъкна гейма след 27:25. В третата част Марек още веднъж бе по-настоятелният отбор, като до второто техническо спиране имаше задатък от 16:9 и макар че Монтана изравни при 21:21, дупничани понижиха изоставането си на 1:2 гейма след 25:22. Четвъртият гейм стартира с цялостно превъзходство на домакините, които не позволиха изненада - 25:17 за Монтана.