Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха драматична девета победа в

...

Дея надделя над шампиона Хебър с 3:2 след страхотна драма

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха трагична девета победа в Супер Волейлигата, откакто надвиха над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (21:25, 25:17, 25:22, 15:25, 15:13) в мач от 14-и кръг, изигран в зала " Васил Левски ".

Бургазлии са пети с 28 точки (9 победи, 5 загуби), " тигрите " заемат четвърта позиция с 31 точки (10 победи, 4 загуби).

Така бургаският отбор взе реванш за загубата в трети кръг с 0:3 гейма, както и за провалянето във финала за Купата.

Двубоят предложи волейбол на високо равнище, двата отбора сътвориха същински театър, траял още веднъж два часа и половина. Срещата бе повтаряне на невероятния конфликт за Купата - извоюван от " тигрите " с 3:2 гейма.

Амбициозният бургаски отбор сподели голяма мотивация, успявайки да надиграе съперника на негова територия.

И " тигрите ", и Дея демонстрираха причини, които оказваха своето въздействие в инфарктните обстановки. Затова и мачът влезе в тайбрек, който бе не по-малко трагичен и под напрежение.

Домакините стартираха мощно в дуела (5:2), като диктуваха ситуацията в идващите минути. Постепенно разликата бе стопена на две точки, само че " тигрите " отновосе активизираха и дръпнаха. Бургазлии съумяха да се приближат оптимално до съперника (16:15), само че не съумяха да удържат темпото. При 19:19 обаче двата отбора застанаха компактно един до различен, само че не можа да се случи нищо повече. Шампионите надвиха с класа и поведоха в мача.

Ролите се размениха във втората част - гостите преобладаваха през цялото време, като на моменти Хебър се доближаваше. Добрата игра на Дея в отбрана обезпечи удобна преднина (18:12), която се резервира до края. Така резултатът в мача бе подравнен.

Третият гейм бе равносилен до 13-а точка, след което домакините дръпнаха след офанзива на Николай Николов и обсада на Джулио Саби. Въпреки това бургазлии съумяха да излязат от обстановката и още веднъж да дишат във врата на съперника. Блокадата и офанзивата на момчетата на Франческо Кадеду даде резултат и те излязоха напред. От щаба на родния отличник започнаха някои смени, само че гостите надвиха още веднъж в нахлуване.

В решителния четвърти гейм хебърци потеглиха мощно - 3:0, след което малко по малко Дея съумя да понижи разликата. Битката продължи в идващите минути, като при 10:11 бургазлии останаха на точка, само че след това още веднъж пазарджиклии оформиха задатък. След 18:15 първенците осъществиха серия и затвориха гейма при 25:15, вкарвайки мача в тайбрек.

Там гостите поведоха изначало (3:1 и 5:2), след което Хебър съумя да стопи разликата на единствено една. Дея още веднъж набра инерция и дръпна с три точки преди промяната на полетата. Разликата понижа единствено на точка, по-късно резултатът бе и подравнен (9:9). В идващите минути напрежението се резервира - двата тима получиха червени картони. Бургазлии още веднъж поведоха (13:11), като даже имаха мачбол при 14:12. Двубоят завърши след неточност на Джулио Саби при 15:13 и крайното 3:2 гейма.

За MVP бе отличен Мартин Иванов (Дея спорт).

В идващия кръг Дея спорт среща Левски София, на 15 февруари (сряда). Хебър излиза против Нефтохимик 2010 (Бургас) ден по-късно.