Волейболистите на Дея спорт (Бургас) тръгнаха с категоричен успех в

...

Волейболистите на Дея спорт с категоричен успех на старта на Суперлигата

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) потеглиха с безапелационен триумф в Суперлигата, откакто надиграха като домакини Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0. Бургазлии завоюваха в зала " Младост " след 25:19, 25:19 и 26:24. В идващия кръг на 23 октомври Дея играе с Монтана, който победи отбора на Левски София като посетител с 3:2. Сините поведоха в резултата след триумф в първия гейм с 25:22, само че Монтана съумя да изравни след 25:17. Последва трагичен трети гейм, който домакините затвориха при резултат 33:31. Монтана изравни след 25:14, и в последвалия тайбрек измъкна крайната победа след 15:13.

В различен мач от първия кръг ЦСКА надигра изрично Добруджа 07. " Червените " завоюваха в три гейма в зала " Васил Симов " след 25:18, 25:15, 25:22.

Днес ще се изиграе още една среща от шампионата мъжете. Марек Юнион Ивкони приема завърналия се в елита отбор на Черно море, воден от новия си треньор Пламен Христов.

Утре е последният дуел от първия кръг. В него се срещат Нефтохимик 2010 и Пирин.