Волейболистите на България спечелиха последната контрола от подготовката си за

...

България победи Белгия в последната си контрола преди Евро 2017

Волейболистите на България завоюваха последната контрола от подготовката си за европейското състезание в Полша в края на месеца.

Възпитаниците на Пламен Константинов надвиха над Белгия с 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) и записаха втори следващ триумф над противника, слред като през вчерашния ден реализираха триумф в четири гейма.

За " лъвовете " срещата започнаха Георги Братоев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

Домакините без никакви проблеми завоюваха първата част. Те поведоха с 3 точки при започване на гейма, а при двете механически спирания резултатът бе надлежно 8:5 и 16:11 за България. Родните волейболисти не срещнаха сериозна опозиция и завоюваха първата част с 25:18.

В началото на втория гейм гостите поведоха с 5:2, само че националите ни изравниха при 5:5, а при първото техническо спиране резултатът към този момент бе 8:7 в интерес на " трикольорите ". България взе втория гейм с 25:21.

Гостите демонстрираха по-добра игра при започване на третата част и поведоха в резултата с 8:6. Възпитаниците на Пламен Константинов съумяха да изравнят при 10:10, а след нови три тъждество при второто техническо спиране минималното преимущество бе за България - 16:15. След спирането домакините останаха по-концентрирани и справедливо завоюваха гейма с 25:19 и надлежно мача с 3:0.

По решение на треньорските щабове двата тима изиграха още два гейма.
Източник: btvnovinite.bg