Водачката в световната ранглиста Наоми Осака (Япония) започна с победа

...

Наоми Осака с първа победа на клей

Водачката в международната класация Наоми Осака (Япония) стартира с победа новия сезон на червени кортове. Поставената под номер 1 в схемата японка отстрани Су-вей Сие (Тайван) с 6:4, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в зала в немския град Щутгарт с награден фонд 886 077 $.

World No.1 @Naomi_Osaka_ kicked off her clay-court season with a quality win

She's into the @PorscheTennis
Grand Prix quarterfinals after her win over Hsieh.
— WTA (@WTA) April 25, 2019
Осака направи един пробив по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част взе подаването на съперничката си още два пъти и затвори мача за 84 минути. Японката записа 7 аса, 22 печеливши удара и позволи едвам 16 непредизвикани неточности. С този триумф Осака си подсигурява първото място в международната класация за още една седмица. В спор за място на полуфиналите японката ще играе против Дона Векич (Хърватия), която надви над Даря Касаткина (Русия) с 6:1, 7:5 за 79 минути.

Шампионката от 2017 година Лаура Зигемунд (Германия) отпадна във втория кръг. Германката, която взе участие в конкуренцията с "уайлд кард " загуби от седмата сложена Анастасия Севастова (Латвия) с 4:6, 3:6 за 1:55 часа. На четвъртфиналите 29-годишната Севастова ще играе с номер 3 в схемата Петра Квитова от Чехия.