Водачът в световната ранглиста Новак Джокович стартира с победа на

...

Джокович не се затрудни с 19-годишен италианец на старта в Монте Карло

Водачът в международната класация Новак Джокович започва с победа на шампионата на червени кортове от сериите "Мастърс " в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро.

Двукратният първенец отстрани 19-годишния италианец Яник Синер с 6:4, 6:2 в дебютния си мач на клей за сезона и се класира за третия кръг на конкуренцията.

Джокович излезе на корта за първи път след триумфа си на Откритото състезание на Австралия на 21 февруари.

Сърбинът позволи пробив за 1:2, само че по-късно завоюва четири следващи гейма, с цел да осъществя поврат. При 5:3 той сервираше за сета, само че загуби подаването си. Веднага по-късно белградчанинът осъществя нов брейк, с което поведе в резултата.

Във втората част Джокович небрежно дръпна с 4:1 и до края нямаше проблеми, като Синер сдаде мача с двойна неточност.

Поставеният под №7 Диего Шварцман отпадна във втория кръг след проваляне от Каспер Рууд с 3:6, 3:6.

Рууд взе първата част с единствен пробив за 4:2, а по-късно във втората част направи серия от четири следващи гейма, с цел да затвори мача.