Водачът в схемата Александър Зверев (Германия) отрази всички 12 точки

...

Зверев на полуфинал в Лос Кабос

Водачът в схемата Александър Зверев (Германия) отрази всички 12 точки за пробив, които имаше австралиецът Танаси Кокинакис и го победи с 6:3, 6:4, с цел да се класира на полуфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) с награден фонд 915 245 $.

Олимпийският първенец Зверев, който преследва първа самостоятелна купа за годината, стартира безапелационно и поведе с 5:2 преди да завърши първия сет при 6:3. Във втората част реализира основен пробив за 3:2 и стигна до крайния триумф след 6:4 за общо час и 58 минути игра.

Съперник на германеца в разногласието за постигане до финала ще бъде осмият в схемата австралиец Джордан Томпсън, който в профил на четвъртфиналите Алекс Мичълсън от Съединени американски щати след поврат с 0:6, 7:6(1), 7:5 откакто бе загуби първите девет гейма и избави три мачбола.

В другия полуфинал един против различен ще се изправят гръцкият тенисист Стефанос Циципас и Каспер Рууд (Норвегия).

Вторият подложен Циципас отстрани на четвъртфиналите представителя на Съединени американски щати Александър Ковачевич със 7:6(1), 6:3 в мач, траял час и 40 минути.

Четвъртият в схемата Рууд се наложи над Нуно Боржеш (Португалия) с 6:3, 6:3 за 67 минути игра.