Водачът в схемата Александър Зверев (Германия) и вторият поставен Стефанос

...

Първите двама в схемата Зверев и Циципас се класираха за четвъртфиналите на тенис турнира в Лос Кабос

Водачът в схемата Александър Зверев (Германия) и вторият подложен Стефанос Циципас (Гърция) се класираха за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) с награден фонд 915 245 $.

Във втория кръг Зверев отстрани японеца Йошихито Нишиока с 6:3, 6:0 единствено за 61 минути игра. Германецът поведе с 4:2 в първия сет и нямаше проблеми да го завърши при 6:3, а във втората част той не даде нито гейм на Нишиока. На четвъртфиналите Александър Зверев ще се изправи против представителя на Австралия Танаси Кокинакис, който победи британеца Даниел Еванс с 6:4, 6:2.

Стефанос Циципас в профил Александър Вукич от Австралия също след 6:3, 6:0. Двубоят продължи 65 минути откакто гръцкият тенисист поведе с 5:3, затвори първия сет при 6:3 и завоюва общо седем поредни гейма до края. Съперник на Циципас в спор за постигане до полуфиналите ще бъде представителят на Съединени американски щати Александър Ковачевич, който се наложи над австриеца Ринки Хиджиката с 6:3, 4:6, 6:4.

Третият в схемата Алекс де Минор (Австралия) отпадна във втория кръг след проваляне от американеца Алекс Мичълсън с 4:6, 1:6. Срещата продължи час и 23 минути. Де Минор стартира едва и изостана с 1:4 в първия сет, който приключи при 4:6, а във втората част австралиецът завоюва единствено един гейм. Мичълсън ще играе на четвъртфиналите против различен австралиец - осмия подложен Джордан Томпсън, който преодоля Емилио Нава от Съединени американски щати със 7:6(5), 6:3.

За идната фаза се класира четвъртият подложен Каспер Рууд от Норвегия, който победи американеца Маркос Хирон с безапелационното 6:1, 6:0 и чака дуел с португалеца Нуно Боржеш, надвил над седмия в схемата австралиец Макс Пърсел с 6:3, 6:3.