Вицешампионът Черноморец (Бургас) постигна успех над гостуващия Рилски спортист (Самоков)

...

Черноморец и Спартак Плевен с победи във втория кръг на НБЛ

Вицешампионът Черноморец (Бургас) реализира триумф над гостуващия Рилски състезател (Самоков) със 74:65 (10:17, 23:10, 24:19, 17:19) в среща от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това е втора поредна победа за възпитаниците на Васил Евтимов от началото на сезона.

Гостите от Самоков завоюваха първата четвърт, само че през втората домакините стигнаха до поврат и на почивката се отдръпнаха при задатък от 6 точки - 33:27. В 27-ата минута с панер на Шон Смит бургазлии поведоха със 17 точки (53:36) и до края на мача нямаха проблеми, макар че противниците им понижиха пасива си до 5 точки 3:23 минути преди сирената.

Травис МакКонико приключи с 20 точки и 5 асистенции за Черноморец, Шон Смит добави " дабъл-дабъл " - 14 точки и 10 битки. Христо Захариев също се показа на равнище и има 11 точки и 8 битки.

За Рилски състезател Крис Минков се регистрира с 13 точки. По 10 осъществиха Александър Янев и Джоузеф Лоусън (6 борби).

В Плевен Спартак победи гостуващия Миньор 2015 (Перник) с 92:57 (21:9, 22:25, 20:10, 29:13). Срещата беше прекратена през вчерашния ден след първите две елементи поради проблем с електричеството в зала " Балканстрой " и второто полувреме се доигра през днешния ден.

Играчите на Любомир Мичев взеха двуцифрена преднина още преди почивката, а в края на третата четвърт тя доближи 19 точки при 63:44. В последните 10 минути плевенчани преобладаваха още повече и завоюваха мача с 35 точки разлика.

Николай Стоянов приключи с 18 точки и 9 битки за домакините. Джон Ил`Фъджет се регистрира с 15 точки, Андрю Гордън вкара 14, а 11 осъществя Родни Първис.

За дебютанта в елита Миньор 2015 само Александър Милов записа 15 точки, а Николай Иванов - 8. Тимът на Георги Младенов е с две загуби от началото на сезона.

В идващия Спартак (Плевен) ще бъде хазаин на Черноморец, до момента в който Миньор 2015 ще гостува на ЦСКА в София.