Витоша Бистрица постигна втора победа за сезона в Първа лигa

...

"Витоша" удари "Славия" и задмина "Лудогорец"

" Витоша " Бистрица реализира втора победа за сезона в Първа лигa след неочакван триумф над „ Славия “ с 2:0. Даниел Кутев осъществя два гола през първото полувреме в 13-ата и 44-ата минута и обезпечи трите точки на бистричани, с които отборът излезе четвърти в класирането.

Играчите на " Славия " изглеждаха апатични след отпадането от " Хайдук " в шампионата Лига Европа и по този начин и не съумяха да подложат на по-сериозен напън противника.
" Хайдук " още веднъж излъга " Славия ", " белите " се сбогуват с Лига Европа Нов триумф за хърватите, този път с 3:2
" Витоша " стартира доста мощно и изигра най-хубавото си полувреме досега в елита. Бистричани владееха самодейността и откриха резултата в 13-а минута. Ивайло Лазаров изведе Даниел Кутев, който невъзмутимо пусна топката около вратаря Стергиакис за 1:0.

В самия завършек на първата част още веднъж Кутев означи, като финтира Станисавлевич и за повторно записа името си измежду голмайсторите. Той бе близо и до хеттрик незабавно след почивката, когато стреля от придвижване, само че в напречната греда.

Треньорът на " Славия " - Златомир Загорчич, опита смяна в нападателен проект, като пусна в игра Момчил Цветанов и Цветелин Чунчуков, само че това не оказа позитивен резултат върху представянето на тима. Цветанов можеше да вкара четири минути след влизането си на терена, само че негов удар от воле бе париран от бранител на " Витоша " и това на процедура бе всичко, което " белите " сътвориха в офанзива.

" Славия ": 32. Антонис Стергиакис, 25. Сашо Александров, 38. Милен Гамаков, 15. Александър Станисавлевич, 19. Димитър Велковски, 27. Емил Мартинов, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 33. Галин Иванов, 35. Георги Йомов, 7. Милчо Ангелов

" Витоша ": 12. Никола Георгиев, 2. Тодор Гочев, 16. Радко Мутафчийски, 24. Георги Купенов, 18. Петко Цанков, 10. Георги Амзин, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 11. Даниел Кутев, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов
Източник: btvnovinite.bg