Виляреал стартира новата година по възможно най-добрия начин. Жълтата подводница

...

Успешен старт на 2021 година за Виляреал

Виляреал започва новата година по допустимо най-хубавия метод. " Жълтата подводница " реализира седма победа през сезона, надделявайки вкъщи Леванте с 2:1. По този метод селекцията на Унай Емери събра актив от 29 точки, с помощта на който се изкачи до четвъртото място във краткотрайното класиране.

Леванте скапе серията си от три мача без загуба и се свлече до позиция №12 в таблицата.
 Без победител сред Осасуна и Депортиво Алавес в последния мач от Ла Лига за 2020-а година

Домакините играха с човек по-малко

Двубоят стартира чудесно за " жълтата подводница ", която откри резултата още 19-ата минута на " Естадио де ла Серамика ". Младият централен нападател Фер Нино засече в мрежата остро подаване на крайния защитник Алфонсо Педраса.

Селекцията на Унай Емери удвои своята преднина малко след почивката. Всичко стартира надълбоко в наказателното поле на Виляреал, само че действието на събитията стремително се разви в половината на Леванте. Самуел Чуквуезе реши да продължи за Морено, който настройки кълбото на по-силния си крайник и осъществя в близкия ъгъл на Фернандес.
 Реал Сосиедад победи Атлетик (Билбао) и излезе под номер 3 в Испания

Минимален триумф за гостите в мача

Оставащите мигове от дуела въпреки всичко запазиха интригата в тази среща. Леванте върна едно попадение посредством появилия се като запаса малко по-рано Серхио Леон. Бившият състезател на Мурсия, Лагостера, Елче, Осасуна и Бетис, засече чудесно с глава центриране на сърбина Неманя Радоя.

До края на срещата и двете страни имаха повече от отлични благоприятни условия за реализирането на нов гол. Хорхе де Фрутос беше доста покрай това да сътвори равенството, само че мерникът му изневери. Чуквуезе, Морено и Еступинан пък пропиляха страхотни благоприятни условия да трансфорат в попадение една от контраатаките на Виляреал.