Виляреал победи Еспаньол с 5:1 като домакин в среща от

...

Виляреал отнесе Еспаньол след четири гола на голям талант

Виляреал победи Еспаньол с 5:1 като хазаин в среща от 26-ия кръг на шампионата на Испания по футбол и заема петото място във краткотрайното класиране с 42 точки, колкото има и шестият Барселона. Виляреал удължи серията си на пет мача без загуба в Ла Лига. Еспаньол пък към този момент седем дуела е без триумф в испанския хайлайф и държи 14-ата позиция с 29 точки. Лидер в Ла Лига е Реал Мадрид с 60 точки.

В воин на мача се трансформира 19-годишният Йереми Пино, който осъществя четири гола за домакините. Той се разписа в 14-ата, 20-ата, 45-ата и 53-ата минути за преднина от 4:0 за Виляреал.

Кейди Баре понижи за Еспаньол в 65-ата минута, а сенегалецът Булайе Диа оформи крайното 5:1 за Виляреал в 86-ата минута ва мача.