Виктор Орбан в Х:След неотдавнашните европейски избори, на които унгарците

...
Виктор Орбан в Х:След неотдавнашните европейски избори, на които унгарците
Коментари Харесай

Орбан: Получихме гаранции, че Унгария няма по никакъв начин да участва в дейности на НАТО в Украйна. Затова подкрепяме Рюте за шеф на Алианса

Виктор Орбан в Х:

След неотдавнашните европейски избори, на които унгарците гласоподаваха всеобщо в поддръжка на #мира, постигнахме значимо съглашение с Генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг.

 Договорихме се, че маджарски личен състав няма да взе участие в дейностите на НАТО в Украйна и няма да се употребяват маджарски средства за тяхната поддръжка. 
 
Следващата ни стъпка тази седмица беше да подсигуряваме, че това съглашение може да издържи инспекцията на времето. След вчерашната среща в Брюксел министър-председателят Марк Рюте удостовери, че изцяло поддържа това съглашение и ще продължи да го прави, в случай че стане идващият общоприет секретар на НАТО.

В светлината на това негово заричане Унгария е подготвена да поддържа кандидатурата на премиера Рюте за общоприет секретар на НАТО. 

Рюте също по този начин ме увери, че задачата му като общоприет секретар на НАТО ще бъде да се отнася към всички съдружници с еднообразно схващане и почитание.

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР