Защо се слагат подкови на конете
Виждали сте подкови, сложени върху хорските порти и знаете, че те са знак на щастието, шанса, триумфа, благополучието, благосъстоянието и плодородието. Те имат формата на полумесец и се слагат с отворената си част надолу. По принцип, тъй като има страни, като Русия, в които се слагат на назад с концепцията всичко това хубаво нещо, което символизират, да не изтече.
Да, конски подкови можете да срещнете в множеството магазини за сувенири, а би било същински шанс, в случай че самите вие попаднете инцидентно на някоя конска подкова. Истински късметлии! Но замисляли ли сте за какво се поставят подкови на конете?
Може би в миналото сте имали опция да гледате по какъв начин се подковава кон - с клинове, които са тип специфични гвоздеи и които имат много застрашителен тип. Наблюдавайки цялата тази панорама, която ви се коства доста мъчителна, няма по какъв начин да не се сетите и за детската песничка, в която се пее: Хайде конче, вдигай крайник, ще те подковавам отново! Кой ли е измислил такава жизнерадостна песничка, откакто кончето го боли, бихте си споделили евентуално.
Но не, подковите се слагат на конете за тяхно положително, а самият развой се допуска освен, че не е мъчителен, а даже е прелестен за тях. Те защищават конските копита или по-точно копитната капсула от изхабяване и за един кон е същинско благополучие, в случай че бъде начетен. В предишното това е била много скъпа инвестиция (не, че в наши дни е доста евтина) и евентуално по тази причина самата подкова се е трансформирала в знак на благоденствие и благосъстояние.
Конските подкови могат да бъдат направени от разнообразни материали, в това число и синтетични. Изработката им зависи освен от финансовите средства, които влагате в тях, само че и защо са предопределени. Конете, предопределени за спорт - поло, конни надбягвания и така нататък изискват слагането на характерни подкови, според от това дали е добре те да са тежки и по-издръжливи или в противен случай - по-леки, с цел да може конят да е по-бърз.
Най-често използваните материали за изработката на подкови са алуминий, стомана, мед, исполин, пластмаса и гума. Има даже и ортопедични конски подкови. Важното е конят да се усеща добре с тях. Това им е концепцията.