Великобритания ще похарчи още 100 милиона паунда или около 133

...
Великобритания ще похарчи още 100 милиона паунда или около 133
Коментари Харесай

Заради протести: Лондон отделя 133 милиона долара за борба с миграцията през Ламанша

Великобритания ще похарчи още 100 милиона паунда или към 133 милиона $ за битка с миграцията през Ламанша, оповестява The Guardian, базирайки се на Министерството на вътрешните работи на страната. Решението е взето на фона на усилване на митингите покрай хотели, в които се настаняват търсещи леговище, отбелязва вестникът.

Средствата ще бъдат употребявани за ограничение на прекосяванията през Ламанша, в това число за използване на съглашение за продан на мигранти „ един за един “ с Франция. Парите ще бъдат употребявани и за възнаграждение на 300 спомагателни чиновници на Националната организация за битка с престъпността и за нови технологии и съоръжение за събиране на разследваща информация за групи, участващи в нелегално превеждане на хора във Англия.

Споразумението за продан на мигранти „ един за един “ беше подписано сред Франция и Обединеното кралство през юли 2025 година То планува връщането на някои мигранти, пристигнали в Обединеното кралство с дребни лодки, и приемането в подмяна на еднакъв брой търсещи леговище.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР