Вече няколко години, компанията която е добре известна с горивата

...
Вече няколко години, компанията която е добре известна с горивата
Коментари Харесай

Shell с половин милион зарядни станции за ел. автомобили до 2025 година

Вече няколко години, компанията която е добре известна с горивата си стартира постепенно да се включва и в бизнеса със зарядни станции за електрически автомобили. През 2019 година, компанията си обезпечи място на пазара в Америка, като закупи Greenlots, а по-рано тази година Shell купи и правата на друга огромна компания в света на зарядните станции, оперираща във Англия – Ubitricity.

Още тогава стана ясно, че от Shell възнамеряват да разширят много обсега си от зарядни станции, само че не щеш ли в този момент станаха ясни и точните числа. За момента компанията държи правата за към 60 хиляди станции в 14 страни, само че в бъдеще числата би трябвало да доближат съвсем 10 пъти повече.

За в този момент от компанията споделят, че в идващите 4 години станциите, които ще бъдат притежавани от трите компании би трябвало да наброяват над половини милион в целия свят. Въпреки огромните си триумфи в бизнеса с горива, ходът на Shell не е неочакван откакто колите на ток стават все по-популярни, а бързи зарядни станции сигурно ще са рентабилен бизнес в който от Shell към този момент влизат сполучливо.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР