Вече бившият шампион на Аржентина Бока Хуниорс разгроми с 4:1

...

Бока Хуниорс изхвърли съперник от елита и си гарантира участие в Либертадорес пред 2020 година

Вече някогашният първенец на Аржентина Бока Хуниорс разгроми с 4:1 като посетител Сан Мартин де Тукуман в мач от 23-ия кръг на локалната Суперлига. " Генуезците " даже си разрешиха лукса да губят в резултата до 36-ата минута, само че по-късно демонстрираха, че са по-силният тим и изцяло справедливо записаха четвърта поредна победа в шампионата.

Пред препълнените трибуни на стадион " Ла Сиудадела " домакините търсеха да заловен последния си късмет, с цел да имат шансове да останат в елита. Попадението на Понс в 27-ата минута заблуди към 30 000 почитателите на " червено-белите ". Таранът на гостите Рамон Абила изравни в 36-ата минута с петото си попадение за сезона, а след почивката " жълто-сините " бяха безапелационни, като означиха още три попадения. Първо Емануел Рейносо с фантастично осъществяване матира вратаря на домакините Каранса. Халфът с доста майсторско осъществяване на скорост трансферира стража в 59-ата минута и записа първи гол през тази акция. Централният бранител на Бока Лисандро Лопес вкара трети гол в 69-ата минута. Високият защитник беше прецизен с глава след центриране на Мауро Сарате, като за седем мача има два гола за клуба след идването си от Дженоа през януари.

Уругвайският национал Нандес също се разписа в края, до момента в който почитателите по трибуните плачеха, защото любимците им изпадаха. Халфът беше прецизен от няколко метра, откакто вратарят Каранса мазета удар на резервата Карлос Тевес, който пък беше изведен от другата звездата в офанзивата Дарио Бенедето, който също започва мача на пейката.
¡GANÓ #BOCA! pic.twitter.com/rei95JV66g
— Boca Jrs. Oficial (@BocaJrsOficial) March 18, 2019

Успехът, който беше 14-и през сезона за отбора на Густаво Алфаро, подсигурява присъединяване на Бока Хуниор в Копа Либертадорес през 2020 година.

Бока заема трето място във краткотрайното класиране с актив от 47 точки, като публично се сбогува с купата, която завоюва през последните две години в Аржентина. Два кръга преди края на сезона водач е Расинг Клуб с актив от 55 точки. Сан Мартин де Тукуман остана на предпоследното 25-то място с 21 точки.

СТАТИСТИКА НА МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА БОКА ХУНИОРС Примера дивисион 23 кръг, понеделник 18 март  Сан Мартин де Тукуман 1:4краен резулат  Бока Хуниорс