Вчера коалицията Левицата внесе жалба до Административния съд срещу абсурдното

...
Вчера коалицията Левицата внесе жалба до Административния съд срещу абсурдното
Коментари Харесай

Мая Манолова: Абсурдно е решението на ЦИК за общо отчитане на хартиените бюлетини и машинното гласуване

Вчера обединението " Левицата " внесе тъжба до Административния съд против неуместното решение на ЦИК да сплотява машинния и хартиения избор, това съобщи в Българска национална телевизия " Денят стартира " Мая Манолова от коалиция " Левицата ".



По думите й налице е сговор сред няколко партии, които нарекохме " хартиената коалиция ". В Народното събрание ГЕРБ, Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи и двама души от " ИТН " се разправиха с машините и върнаха хартията. Сговорът на тези партии отвориха пътя към следващото нападение на изборите. Ще има атентат на изборите вследствие на тези промени.

Манолова изясни, че се унищожава опцията да се управлява броят на подадените бюлетини през машини и посредством хартия. Секционните комисии ще смесват разписките, които към този момент ще са бюлетини дружно с хартиените и ще показват крайния общ брой за дадена партия или за даден претендент. По този метод ще бъде невероятно да се наблюдава работата им и ще е елементарно да бъдат заметени следите от изборните измами.

Според нея реализатори на мръсната поръчка са представителите на Нинова в ЦИК. Изрази съмнение, че нещо е дадено, че ще се прелее като манипулирани гласове по време на гласуването, другояче това решение е самоубийствено за една партия, която желае почтени избори.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР