Вчера Григор Димитров постигна победа, която чакаше от дълго време.

...
Вчера Григор Димитров постигна победа, която чакаше от дълго време.
Коментари Харесай

Григор Димитров: Отдавна не бях изпитвал подобна емоция

Вчера Григор Димитров реализира победа, която чакаше отдавна. Той завоюва против 13-ия в света Марин Чилич след 4 часа и половина игра във втория кръг на " Ролан Гарос ". Българинът игра чудесно, съумя да обърне мача от 1-2 сета и бе съдбоносен във значимите моменти в края на срещата.

``
реклама

" Отдавна не бях изпитал сходна страст. Първият мач отново беше в пет сета, само че беше доста по-различен. Днес чувството беше ужасно, в действителност от дълго време не ми се беше случвало, показа Григор пред Sportal.bg.  - Знаех, че всяка една топка означаваше нещо и времето като че ли прелетя. Когато свърши мача, си споделих, че физически съм добре. Това ми дава още по-голяма убеденост. Само се надавям, че рамото ще се държи. "

Въпреки че пропусна много благоприятни условия в първия и третия сет, Димитров продължи да играе решително и това даде резултат, като съумя да стигне до крайния триумф. " В такива мачове, изключително на алено, вярата умира последно. Винаги може да има опция до края. Знам по какъв начин Марин обича да играе, къде сервира във значимите моменти, разяснява той. - В първата част на мача имаше прекомерно доста благоприятни условия, които не използвах. Със сигурност мачът можеше да наподобява доста по-различно, само че продължавах. Тайбрекът на четвъртия сет бе съдбоносен миг. Започнах чудесно петия сет, усещах се добре физически и се пробвах да го движа повече, да го притисна ".

" Няма подозрение, че това беше доста значим мач за мен. Имах проблеми последните два-три месеца. Сега всяка победа, която реализира, я правя оценка. Няма значение против кого е ", добави той.

Григор има вяра, че тази победа може да даде друга тенденция на сезона му след тежките последни няколко месеца: " В момента мога да видя единствено позитиви. Мога да извлека доста от този мач и да виждам напред. Мисля, че направихме страховит мач. Уважавам Марин ужасно доста, той не се отхвърля до края. Тази победа ще ми даде още убеденост. Надявам се да се окаже повратна точка ".

Следващият противник на българина ще е неговият добър другар Стан Вавринка, с който ще спорят за място на осминафиналите на " Ролан Гарос " в петък. " Надявам се, че няма и идващият ми мач да е в пет сета, показа с усмивка Григор упованията си за идния дуел. - Тренирахме дружно няколко дни преди шампионата със Стан. Познаваме се доста добре, нямаме някакви секрети. Решително ще е кой ще се възползва от първата опция. "
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР