Във връзка с появилата се днес информация за нерегламентирано разпространение

...
Във връзка с появилата се днес информация за нерегламентирано разпространение
Коментари Харесай

МОН с първи коментар за теча на отговорите от матурата по БЕЛ

" Във връзка с появилата се през днешния ден информация за нерегламентирано разпространяване на отговорите от извършения държавен зрелостен изпит по Български език и литература, Министерство на образованието и науката изпрати сигнали до способените органи ", това се споделя в публично известие от МОН.

Припомняме, че по-рано в петък стана ясно, че в интернет има доста предложения за приемане на отговорите от матурата, по информация на " Нова ". Срещу сумата от 100 лева зрелостниците могат да получат оценка сред добър 4 и доста добър 5.

В хода на журналистическото следствие е открито, че изпращането на отговорите стартира към 30 минути след началото на зрелостния изпит.

В петък зрелостниците разсъждаваха по стихотворението " Посвещение " на Петя Дубарова, като тематиката е " Пътят на посвещаването в любовта ", а есето е дефинирано като " Живот в мрежата ".

Припомняме, че 47 654 зрелостници се явяват на държавния зрелостен изпит. ДЗИ е разграничен на три модула. Първите два са по 60 минути, а третият – 120 минути. За възпитаници със СОП са планувани до 30 минути повече за всеки модул, както и рационални удобства. Има и видеонаблюдение в действително време.

Резултатите от държавния зрелостен изпит ще бъдат оповестени до 9 юни. Верните отговори на теста от матурата ще бъдат качени на уеб страницата на МОН следобяд.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР