Валенсия загуби у дома от Арсенал с 2:4 в реванша

...

Арсенал пребори Валенсия в ново голово шоу

Валенсия загуби вкъщи от Арсенал с 2:4 в реванша посред им от полуфиналите на Лига Европа. „ Артиеристите “ бяха спечелили с 3:1 в първия мач и с общ резултат 7:3 се класираха за финала в азербайджанската столица Баку на 29 май.

Кевин Гамейро (11) даде задатък на „ прилепите “, които започнаха доста интензивно, само че насладата им бе къса. Пиер-Емерик Обамеянг (17) изравни след композиция на Александре Лаказет. До края на полувремето и двата отбора нямаха шанса да осъществят нови попадения и да поведат в резултата.

Малко след почивката Александре Лаказет (50) направи обрата цялостен след асистенция на Лукас Торейра. Кевин Гамейро (58) обаче възвърне равенството. Домакините натискаха и отправяха повече удари, само че "топчиите “ още веднъж излязоха напред в резултата след гол на Пиер-Емерик Обамеянг (69, 88), който в края оформи своя хеттрик и крайното 2:4. Асистенциите за последните две попадения бяха дело на Мейтланд-Найлс и Хенрих Мхитарян.
Източник: fakti.bg