Валенсия победи Кадис с 2:0 в последен мач от 10-я

...

Вълшебни голове донесоха успех на Валенсия над Кадис

Валенсия победи Кадис с 2:0 в финален мач от 10-я кръг в испанското пъренство след две доста красиви попадения преди почивката. С успеха " прилепите " се изкачиха до 8-та позиция с 14 точки, а Кадис остава 15-ти с 9 пункта, единствено на 3 от рисковата зона.

Още в 4-та минута Хосе Луис Гая откри резултата. Атака от ляво приключи с пас на Селим Амалах към капитана на Валенсия, който с удивителен прехвърлящ удар изненада Конан Ледесма.

В 22-та минута Роберт Наваро от състава на гостите беше изпъден с пряк червен картон след жестоко нарушаване. Това улесни задачата за домакините и единствено 4 минути по-късно резултата беше подсилен.

Тиери Кореа се включи по десния фланг и центрира. Топката беше избита и тя стигна отново до десния бек, който от с рабона направи асистенция за Уго Дуро - 2:0.

След седмица Валенсия е посетител на Атлетик Билбао, а Кадис приема Севиля.