ПП поели такива ангажименти по ПВУ, че ако се изпълнят – минаваме на режим на тока, твърди енергийният министър
„ Важно е да не губим пари по ПВУ. В момента парите ни са блокирани, тъй като от първото държавно управление на Политическа партия са поети такива задължения, които желаят да затворят българската енергетика и да вкарат режим на тока на моменти, да „ бъркат дълбоко ” в джоба на българските семейства и могат да доведат до фалит на българската енергетика посредством предварително условие на над 2 милиарда лв. ”.
Това разяснява пред Нова ТВ енергийният министър Жечо Станков.
Той уточни, че задачата му като министър на енергетиката е да няма изгубени средства в бранш „ Енергетика ”.
„ Проектите, по които има стартирани процедури ще бъдат избавени. Целта на държавното управление е оптимално асимилиране на средствата, насочвани към хората, общините и бизнеса ”, сподели той.
„ Бяхме поели ангажимент към тези хора, които останаха на мрачно по време на новогодишните празници да получат отплата под формата на финансова помощ от страната. Тези обезщетения към този момент се изплащат ”, сподели Станков.
Министърът разяснява още, че съгласно него обединението е постоянна.
„ Някои споделят, че има земетресения вътре, само че аз бих го нарекъл „ напасване ”. Целта на съставянето на държавното управление беше да върнем страната към нормалността. За да се случи това, преди всичко би трябвало да има държавен бюджет. Той демонстрира всички политики, ограничения и цели, които сме си сложили ”, разяснява енергийният министър.
Според него изказването на Бойко Борисов, че е тъжен от декларацията на „ Демокрация, права и свободи ”- Движение за права и свободи, тъй като диалозите по всички вероятни тематики би трябвало да са сред обединението. „ Кадровите тематики би трябвало да бъдат, откакто бъде признат държавният бюджет, а не да се разискват през медиите ”, добави Станков.
FaceBookTwitterPinterest




