СУ Св. св. Кирил и Методий – Смолян откри ново STEM пространство със специализирани кабинети
В учебното заведение със 170-годишна традиция – СУ " Св. св. Кирил и Методий “, гр. Смолян, се организира тържествено разкриване на ново STEM пространство, включващо профилирани кабинети по естествени науки, математика и езици.
Лентата прерязаха шефът на учебното заведение Росица Шехова и инж. Иван Хаджихристев – представител на Обществения съвет към учебното заведение и на Община Смолян.
Шехова поздрави присъстващите, показа плана, изрече признателност към екипа, учениците и учителите за взаимната работа и акцентира, че този ден ще остане един от знаковите в историята на учебното заведение.
Новите STEM кабинети са оборудвани с комплекти за опити по биология, химия, физика и математика, цифрови микроскопи, преносими компютри и интерактивни екрани. Те ще допринесат за надграждането на интерактивното, новаторско и цифрово образование в учебното заведение.
По време на откриването възпитаници от V, VI и VII клас, както и от VIII, IX и X клас (профил " Хуманитарни науки “), демонстрираха на практика действия по биология и химия.
На събитието участваха Атанас Згуров – старши специалист по естествени науки в Регионалното ръководство на образованието – Смолян, и Михаела Гогова – старши специалист по приблизително обучение в РУО – Смолян, инж. Иван Хаджихристев Община Смолян, шефът на Планетариум – Смолян Цветелина Генчева, ас. Радомира Лазарова – представител на ПУ " Паисий Хилендарски “, гр. Смолян, Елка Дърмонева от Община Смолян, шефът на VII СУ " Св. Паисий Хилендарски “ Ловчалиева и учители, представители на Регионална библиотека " Стою Шишков “, както и представители на Обществения съвет, Училищното настоятелство, учители, възпитаници и родители.
Получени бяха и приветствени адреси от разнообразни институции в Смолян.
Ученици от VI и VII клас от " STEM млад публицист “ приготвиха осведомителни материали, репортажи и организираха изявленията с шефа, гостите и участниците в събитието.
Лентата прерязаха шефът на учебното заведение Росица Шехова и инж. Иван Хаджихристев – представител на Обществения съвет към учебното заведение и на Община Смолян.
Шехова поздрави присъстващите, показа плана, изрече признателност към екипа, учениците и учителите за взаимната работа и акцентира, че този ден ще остане един от знаковите в историята на учебното заведение.
Новите STEM кабинети са оборудвани с комплекти за опити по биология, химия, физика и математика, цифрови микроскопи, преносими компютри и интерактивни екрани. Те ще допринесат за надграждането на интерактивното, новаторско и цифрово образование в учебното заведение.
По време на откриването възпитаници от V, VI и VII клас, както и от VIII, IX и X клас (профил " Хуманитарни науки “), демонстрираха на практика действия по биология и химия.
На събитието участваха Атанас Згуров – старши специалист по естествени науки в Регионалното ръководство на образованието – Смолян, и Михаела Гогова – старши специалист по приблизително обучение в РУО – Смолян, инж. Иван Хаджихристев Община Смолян, шефът на Планетариум – Смолян Цветелина Генчева, ас. Радомира Лазарова – представител на ПУ " Паисий Хилендарски “, гр. Смолян, Елка Дърмонева от Община Смолян, шефът на VII СУ " Св. Паисий Хилендарски “ Ловчалиева и учители, представители на Регионална библиотека " Стою Шишков “, както и представители на Обществения съвет, Училищното настоятелство, учители, възпитаници и родители.
Получени бяха и приветствени адреси от разнообразни институции в Смолян.
Ученици от VI и VII клас от " STEM млад публицист “ приготвиха осведомителни материали, репортажи и организираха изявленията с шефа, гостите и участниците в събитието.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




