Иран започна да вербува деца в подготовка за сухопътна война на САЩ
В тях жителите се предизвикват да се включат в битката против „ заканите, които американо-ционисткият зложелател съставлява за иранското крайбрежие, острови и граници “, заяви Financial Times.
Агенция Defa Press, обвързвана с иранското Министерство на защитата, разгласява афиш за набиране на доброволци, на който са изобразени усмихнати младеж и момиче в хиджаб, осведоми The Wall Street Journal.
Пропагандата още веднъж разпространява облика на 13-годишния Мохамад Хосейн Фахмиде, считан за народен воин, откакто по време на войната с Ирак през 80-те години се хвърля под противников танк с гранати.
Организацията Human Rights Watch остро осъди акцията, като акцентира, че привличането на деца под 15-годишна възраст за военна работа е военно закононарушение според интернационалното право, което Иран е задължен да съблюдава.
Военни специалисти, в това число от Института за тактика и политика New Lines във Вашингтон, правят оценка, че Иран разполага с към милион военнослужещи в постоянната войска и запаса. От тях към 190 000 са високо стимулирани бойци от КГИР.
Глеб Ирисов, някогашен офицер от съветската войска, който е работил с ирански войски в Сирия, съобщи пред WSJ, че иранските сили, укрити в укрепени тунели по островите и крайбрежията, ще могат да обстрелват настъпващите с FPV-дронове и портативни зенитни ракети.
Тук няма да има половинчати ограничения. Съединени американски щати ще би трябвало да стоварят над 100 000 бойци по цялата брегова линия, с цел да пазят и охраняват тези острови и протока. Всеки различен вид ще докара до големи загуби измежду американците.




