STEM център откриха в ЦСОП „Д-р Петър Берон“
В ЦСОП „ Д-р Петър Берон “ публично бе открит нов STEM център. Събитието стартира с осъществяване на химна на просветителния център, а водосвет отслужи отец Галин.
Директорът на ЦСОП Илияна Янинска акцентира смисъла на новото просветително пространство за развиването на учениците и за приобщаващото обучение. Тя благодари на институциите, сътрудниците и екипа, съдействали за сполучливото осъществяване на плана.
По време на откриването бе показан открит урок под надпис „ Когато Земята приказва “ в кабинета по естествени науки, както и проява на цифрови умения от възпитаници в кабинета по математика и информатика.
Новият STEM център е построен по процедура за даване на средства от Механизма за възобновяване и резистентност. Общата стойност на плана възлиза на 91 623,08 евро.
Директорът на ЦСОП Илияна Янинска акцентира смисъла на новото просветително пространство за развиването на учениците и за приобщаващото обучение. Тя благодари на институциите, сътрудниците и екипа, съдействали за сполучливото осъществяване на плана.
По време на откриването бе показан открит урок под надпис „ Когато Земята приказва “ в кабинета по естествени науки, както и проява на цифрови умения от възпитаници в кабинета по математика и информатика.
Новият STEM център е построен по процедура за даване на средства от Механизма за възобновяване и резистентност. Общата стойност на плана възлиза на 91 623,08 евро.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




