В третия си контролен мач мъжкият отбор на ОФК Беласица

...

Беласица победи Миньор с 2:0 в контрола

В третия си надзорен мач мъжкият тим на ОФК Беласица с надалеч по-добра игра победи на стадиона в Марикостиново сътрудниците си от Миньор Перник с 2:0. Срещата стартира с напън на домакините. В 3-та минута след центриране от ъглов удар отляво в наказателното поле на гостите присъединилият се в помощ на нападението Атанас Димитров (с отлични прояви в мача) отклони майсторски кълбото в мрежата зад вратаря Никола Виденов за 1:0. Атаките на петричките футболисти се редяха една след друга и всяко потегляне по крилата на Аспарух Смилков и Запро Динев беше заплаха за противниковата отбрана. В 17-та минута Запро Динев надбяга отбраната на гостите по десния фланг, насочи топката към Аспарух Смилков в наказателното поле на Миньор, той се забави и офанзивата бе провалена. При ответна контраофанзива по-късно Запро Динев потегли на скорост по фланга, навлезе в наказателното поле на гостите, стреля от придвижване и кълбото се отклони от дясната странична греда зад Никола  Виденов. Аспарух Смилков потегли на скорост по десния фланг, центрира удачно в наказателното поле на гостите, само че Веселин Васев мазета кълбото в корнер. На два пъти по-късно вратаря на Беласица Кирил Георгиев бе ослепителен и отрази ударите на Кристиян Слишков и Павел Димитров. В 21-ва минута при поредна контраофанзива по десния фланг на домакините ориентираната топка за малко не доближи до Атанас Димитров, за  да означи второ попадение. Правеше усещане, че рейдове на десния бранител на домакините Атанас Карачоров бяха на скорост и футболиста бе спиран единствено с фаул от страна на гостите. В 28-ма минута Александър Асенов след офанзива по левия фланг насочи топката в наказателното поле на домакините, само че Атанас Димитров изпревари Слишков и мазета кълбото. По един пропуск направиха Мартин Петков и Запро Динев. В 41-ва минута Аспарух Смилков също направи непростителен пропуск, откакто ориентираната отдясно топка  в наказателното поле на Миньор не съумя да я укроти и да огорчи вратаря им. Минута по-късно Димитър Иванов бе повелен в наказателното поле на гостите и основния арбитър Благовест Танев напълно заслужено отсъди дузпа в интерес на Беласица, която Запро Динев трансформира в гол за 2:0.Второто полувреме стартира също с напън на петричкия тим. Още в първата минута Атанас Карачоров потегли по десния фланг с топката, пробяга 30-тина метра, центрира в наказателното поле на Миньор, само че вратаря им улови кълбото. В 55-та минута Димитър Иванов след офанзива по десния фланг насочи топката отляво диагонално към Аспарух Смилков, той овладя кълбото и от близко шутира, само че стража на гостите мазета в корнер. Три минути по-късно Атанас Карачоров насочи остро топката в наказателното поле на гостите и Марти Таушанов се размина с кълбото. В 66-та минута в тима на Беласица бяха осъществени седем смени.  Симеон Бояджиев заигра доста сполучливо в срещата на терена, а Живко Димитров раздвижи десния фланг. На равнище бе играта и на Мариян Вангелов. В 74-та минута Мариян Вангелов майсторски пое топката, излъга пазача си, навлезе в наказателното поле на гостите, насочи я към сътрудниците си, само че нямаше от близко кой да я отклони в мрежата на съперника. Три минути по-късно футболистите на гостите пробваха при контраофанзива да отбележат гол, само че не съумяха поради навременната интервенция на Мартин Русков. Най-чистото си голово състояние футболистите на Миньор проиграха в 85-та минута. Тогава Калоян Йосифов потегли непосредствено против вратата на домакините, съумя да излъже изпречилия му се отсреща вратар Димитър Пангев, само че топката отиде настрана, видя свободния Григор Долапчиев в наказателното поле на Беласица, само че последния се позабави и ориентираната топка от него бе избита в точния момент от Мартин Русков.Тази среща беше ръководена чудесно от проспериращия основен арбитър Благовест Танев, асистиран от Илия Илиев и Любо Танев.Беласица: Кирил Георгиев, Атанас Карачоров, Валентин Костов, Атанас Димитров, Христо Петров, Владимир Гогов, Куфре Ета, Аспарух Смилков, Димитър Иванов, Запро Динев, Марти Таушанов (Димитър Пангев, Живко Димитров, Симеон Бояджиев, Мартин Русков, Мариян Вангелов, Атанас Чепилов, Георги Станимиров)
Източник: novsport.com