В третия мач от новия сезон Челси допусна първо поражение

...

Лийдс прегази Челси на Елън Роуд

В третия мач от новия сезон Челси позволи първо проваляне във Висшата лига, откакто ненадейно отстъпи на Лийдс с 3:0, което бе първи успех на тима над " сините " вкъщи след тъкмо 20 години.

Гостите започнаха добре мача и първи раздрусаха мрежата на противника посредством Рахийм Стърлинг, само че голът му бе анулиран поради засада, след което последва потоп. В 33-ата минута Арънсън се възползва от нелепостта на вратаря Менди, който искаше да дриблира безусловно на голлинията, само че сбърка и беше грубо осъден.
 Снимка 584846
Източник:

Четири минути по-късно Родриго покачи с отличен удар с глава, а Харисън постави завършек на всички подозрения с съобразителен гол в 69-ата минута.

Че това не беше следобяд за тимовете от Лондон, удостовери и провалянето на Уест Хем вкъщи против Брайтън (0-2), което бе изненадваща трета поредна " нула " за този тим през новия сезон. Макалистър изведе своите от дузпа в 22-ата минута, а Тросар оформи крайния резултат в 66-ата.