В среща от 25-ия кръг на Първа лига Берое победи

...

Камбуров наказа любимия си "Локомотив" насред Пловдив

В среща от 25-ия кръг на Първа лига " Берое " победи " Локомотив " Пловдив с 2:1 на " Лаута ". В герои за заралии се трансфораха Мартин Камбуров и Педро Еуженио през втората част.

Двубоят стартира с мудно. В осмата минута бе първата по-сериозна заплаха пред някоя от двете порти, като след корнер за " черно-белите " Елитон центрира топката, само че отбраната се оправи с заплахата. 26 минути след началото на срещата Педро Еуженио извърши фаул, след осъществяването имаше леко безредие, само че защитата на " смърфовете " съумя да почисти топката.

В 34-ата минута шансът и бързата реакция на Илко Пиргов покриха " Локомотив ". След късо осъществяване Еуженио откри Бригидо, който навлезе в наказателното поле и насочи диагонален изстрел, като стражът на домакините докосна топката, която се удари и в горната греда. 4 минути по-късно " черно-белите " претендираха за дузпа, откакто при центриране от фаул бе открит Везалов, след чийто удар с глава топката срещна ръката на Мартин Райнов, само че тя бе долепена до тялото, а и изстрелът бе от доста близко разстояние.

Във второто полувреме " Локомотив " стартира по-офанзивно, като в 57-ата минута Елитон стреля доста мощно, но ловко отблъскване на Душан Перниш предотврати гола.

В 59-ата минута Карлос Охене си оказа помощ с ръка против Игор Банович. Съдията даде нарушаване, а футболистът на " Берое " разкара топката, с което разгневи резервата Симеон Райков, който изрита играча. За своето деяние получи пряк червен картон.

В 67-ата минута резултатът бе открит, а в центъра на вниманието бе Мартин Камбуров, който осъществя своя 198-ми гол в елита. Нападателят на " Берое " се прекръсти и не сподели никакви жестове на наслада в символ на почитание към някогашния си клуб. Девет минути по-късно задатъкът бе подсилен. Борислав Цонев изведе Педро Еуженио, който с елегантно придвижване мина през бранител на " Локомотив " и с акуратен удар вкара около Илко Пиргов, с което оформи крайното 2:0.

С триумфа си " Берое " събра 44 точки и се приближи на 5 от третия " Левски ", който е с мач по-малко. " Локомотив ", който няма късмет да влезе в първата шестица, резервира своето седмо място с 28 пункта. До края на постоянния сезон остава един кръг.

" Локомотив ": Илко Пиргов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Муса Мухамед, Янко Ангелов (84-Васил Иванов), Елитон (77-Парвиз Умарбаев), Игор Банович, Веселин Марчев, Димо Бакалов (73-Филип Михалевич), Абделхаким Буна и Анте Аралица

" Берое ": Душан Перниш, Милен Желев, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Мартин Камбуров (83-Серджиу Негрут), Марко Адамович, Рубен Бригидо (64-Борислав Цонев), Матеус Леони (79-Георги Динков), Камен Хаджиев и Педро Еуженио.
Източник: btvnovinite.bg