В следващите няколко дни се очаква цената на хляба в

...
В следващите няколко дни се очаква цената на хляба в
Коментари Харесай

Цената на хляба скача с 20%

В идващите няколко дни се чака цената на хляба в Благоевград да скочи с най-малко 20%. Така стандартизиран фабричен самун от 700 г, който в този момент се продава за 1,60лв. ще отиде на 2лв. Само за по-малко от година пък на-популярният фабричен самун нарастна от 1 лев на 1,60 лева

Дългогодишният хлебопроизводител Димитър Бакалов е заставен да редуцира от своите служащи.

Само в един от обектите му преди година са работили 17 души, а в този момент към този момент са четирима. Поскъпват консумативите, а оттова и сметките: “Хлебните произведения постоянно се подвигат с от 5 до 10%. Никога, най-малко в последните години не сме ги вдигали с огромна разлика, само че неприятното е, че всички контри отиват за сметка на производителя, изясни Бакалов пред Българска национална телевизия.
свързани новини8756на 19.11.2021
Когато се подвигат цената на олиото, захарта, солта или което и да е, то се подвига с 20-30%. В една закуска или един самун, обаче, отива доста дребен грамаж и това значи, че не може постоянно да нагодиш цената с процентното нарастване, добави хлебопроизводителят.

От лятото до момента цените непрекъснато вървят нагоре. Вдигането не електрическата енергия се усеща най-силно и може да не докара до банкрути, само че ще докара до затваряне на компаниите, които ще чакат по-добър миг, с цел да не работят на загуба “, изясни Бакалов.
Източник: pik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР