В Съдебната палата в София беше открита изложбата 30 години

...
В Съдебната палата в София беше открита изложбата 30 години
Коментари Харесай

Изложбата „30 години Върховен административен съд. Решения, които променят живота на хората“ беше открита в Съдебната палата в София

В Съдебната палата в София беше открита изложбата „ 30 години Върховен административен съд. Решения, които трансформират живота на хората “. По време на изобретение, И.ф ръководителят на Върховен административен съд, Любомир Гайдов, означи, че през последните 30 години съдът е издал над 400 000 решения.

Обикновено правосъдните решения остават прокраднати в досиета и се възприемат като юридически документи. Днес обаче подчертаваме на тях по друг метод, целейки да покажем по какъв начин правото въздейства на човешките ориси, добави той.

Гайдов посочи, че сега се създава нов електронен модел за административни производства, който ще усъвършенства електронната връзка сред правосъдните чиновници, администрацията и страните по делото.

Министърът на правораздаването Николай Найденов, по време на откритието, изрази вяра упоритостите за дейно и качествено правораздаване, свързани с осведомителни технологии и електронни услуги, да управляват работата на съдиите през идните години. Той прикани административните съдии да остават справедливи и да пазят актуалната си роля при регулирането на връзките сред жителите и властта.

Този съд играе значима роля като инспекция на изпълнителната власт. Галина Захарова, ръководител на Върховния касационен съд, акцентира, че Върховен административен съд е на значимо място в областа на правораздаването в Европейския съюз.

Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР