В последния си мач за 2019 година Хърватия победи с

...

Автогол помогна на Хърватия за обрат

В последния си мач за 2019 година Хърватия победи с 2:1 Грузия. Контролата се игра в Пула, а домакините направиха поврат, с който зарадваха локалните почитатели. Гиорги Абуряня откри за грузинците в 18-ата минута, само че техният капитан Гурам Кашия си вкара автогол в 25-ата. След почивката Иван Перишич донесе триумфа на Хърватия.

Лошата вест за домакините беше травмата на Никола Влашич. Халфът на ЦСКА (Москва) влезе като запаса в средата на втората част, само че в 81-ата минута напусна наложително след конфликт с неприятелски състезател. Първите прогнози са, че контузията му не е сериозна.

Селекционерът на Хърватия Златко Далич направи много промени в състава спрямо успеха над Словакия с 3:1 в последната евроквалификация. С капитанската лента излезе Перишич, а късмет от първата минута получиха Доминик Ливакович, Дуйе Чалета-Цар, Борна Баришич, Дино Перич, Милан Бадел, Матео Ковачич, Марио Пашалич и Мислав Оршич.

При гола на Грузия стражът Ловре Калинич не се намеси безапелационно, само че по-късно домакините напълно преобладаваха. Кашия реагира неприятно след центриране на Оршич и си заби автогол за 1:1, а през второто полувреме хърватите продължиха да нападат и в 53-ата минута Перишич опъна мрежата след асистенция на капитана на Хайдук (Сплит) Йосип Юранович. До края два огромни пропуща направи Анте Ребич.