В последния кръг за годината в германския шампионат Бохум извоюва

...

В последния момент Бохум напомни, че няма намерение да изпада

В последния кръг за годината в немския шампионат Бохум извоюва извънредно скъп триумф с 1:0 над Аугсбург като посетител. Така единствено в границите на два уикенда новакът прибави 6 точки към актива си и към този момент е покрай излизане от зоната на изпадащите.

Кристофър Антуи-Аджей осъществя единственото попадение в срещата. Той беше прецизен в 58-ата минута, а през първата част удари и греда.

Само три минути след гола обаче отборът на Аугсбург пропусна дузпа, откакто Мергим Бериша стреля над гредата.

За Бохум това въобще са първи точки на непознат терен, тъй като до момента през шампионата тимът имаше единствено загуби отвън дома си.

Около 15 минути игра в края за Аугсбург записа Лукас Петков, който е от български генезис.

Паузата за баварците идва след седем мача без победа, поради което те към този момент са единствено на точка от рисковата зона.

Снимки: Imago