В полския град Вроцлав приключи Европейското първенство по карате киокушин

...

Каратеките на Тракия с чудесно представяне на Европейското

В полския град Вроцлав завърши Европейското състезание по карате киокушин за кадети/кадетки, U20 и безспорна категория мъже и дами. От АСКК " Тракия " (Пловдив) в националния тим на България бяха включени 8 каратеки, които завоюваха 4 медала.
Прочетете още
Абсолютна европейска шампионка за дами за трети път стана сенпай Иванка Попова. С тази купа тя натрупа актив от общо седем европейски трофеи - 4 в категории и 3 в безспорна категория.

Преодолявайки шампионките на Унгария, Полша и Литва, нашето момиче още веднъж стъпа на върха и зарадва треньори, съотборници и последователи.

В два следващи дни звуча химнът на България посредством и на Иван Иванов /U20, кат. 80кг/, който стана европейски първенец.

Изключително мощна игра записаха Георги Мазнев /U20, кат.+90кг/ и Захари Тянев /U20, кат.75кг/, които донесоха бронзови медали за родината ни.

Останалите наши каратеки Мила Клинкова, Галена Атанасова, Анастасия Бъндева и Катрин Петрова отпаднаха от конкуренцията, само че натрупаха скъп опит за напред, прецизираха от АСКК " Тракия ".

Общо 16 медала от европейското състезание в Полша и 4-о място за България.
Източник: trafficnews.bg