В петък вечерта между хондураските сили за сигурност и мигрантите,

...
В петък вечерта между хондураските сили за сигурност и мигрантите,
Коментари Харесай

Керван от 6500 мигранти от Хондурас е потеглил към САЩ

В петък вечерта сред хондураските сили за сигурност и мигрантите, опитващи се да пресекат границата с Гватемала, са избухнали единични конфликти, като гватемалските управляващи пресметнаха, че към 6500 души са се насочили на север към Съединените щати. Информацията съобщи Reuters, представена от организация " Фокус ".
Групи от хондурасци продължиха да се стичат около границата даже когато гватемалските военни задържаха стотици мигранти, в това число доста фамилии с дребни деца.
Говорителят на имиграционните управляващи на Гватемала, Алехандра Мена, пресметна, че към 6500 мигранти от Хондурас са се отправили на север, като от 3000 до 3500 от тях към този момент са на територията на Гватемала. Хондураски служител на реда сподели пред локалната телевизия, че „ повече или по-малко от 5000 души “ са минали около контролно-пропускателен пункт по автомагистрала, като са образували кортеж.
 Организация на обединените нации: Броят на бежанците от Централна Африка се е удвоил за седмица до 60 000 Организация на обединените нации: Броят на бежанците от Централна Африка се е удвоил за седмица до 60 000
Броят на бежанците, бягащи от насилието след оспорваните президентски избори предишния месец в Централноафриканската република, се е удво...
Първият мигрантски кортеж за годината идва по-малко от седмица преди новоизбраният президент на Съединени американски щати Джо Байдън да встъпи в служба.
Докато Байдън дава обещание по-хуманен метод към миграцията, за разлика от твърдите политики на напускащия президент Доналд Тръмп, Гватемала, Хондурас, Салвадор и Мексико координират ограниченията за сигурност и публично здраве, с цел да лимитират неразрешените прекосявания в целия район.
Това евентуално ще обезпечи известно облекчение за Байдън, чиито помощници са изразили импровизирано терзания по отношение на вероятността за възходящия брой мигранти, които желаят да влязат в Съединените щати в ранните дни на ръководството му.
 
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР