В първия си мач след изтърпяното наказание Чиро Имобиле доказа

...

Чиро се върна и Лацио сготви Кротоне

В първия си мач след изтърпяното наказване Чиро Имобиле потвърди за какво е незаменима фигура за Лацио. Нападателят бе основата на триумфа с 4:0 над гостуващия Кротоне в 18-ия кръг на Серия А. Българският национал Александър Тонев бе запаса за „ питагорците” и се появи на терена в 65-ата минута, само че въобще не съумя да остави същия отпечатък, какъвто имаше Имобиле. Голаджията асистира за първия гол и самичък означи втория при класическия триумф.

Първото полувреме не беше най-интригуващото, което „ Олимпико” е виждал. Единственият по-сериозен късмет се откри пред домакините в 42-ата минута, когато Марко Пароло от десетина метра имаше късмет да стреля непокрит и не улучи вратата.

След паузата нещата доста бързо си пристигнаха по местата. В 56-ата минута с три паса Лацио направи брилянтна контраофанзива, с цел да открие резултата. Имобиле бе изтърван отляво и стигна извеждащото подаване, а след това сервира топката пред празна врата за Джордан Лукаку – 1:0.

Имобиле постави точка на разногласието в 79-ата минута, когато с глава засече идеално центриране отляво на Сенад Лулич. Италианският национал насочи изстрела си тъкмо до лявата греда – 2:0.

В заключителните минути домакините нанизаха още 2 попадения. В 86-ата Сенад Лулич получи чудесна аситенция от Фелипе Андерсон и без проблеми осъществя за 3:0. Самият Андерсон пък завърши всичко с гол на празна врата в 89-ата минута.

Във краткотрайното класиране Лацио е 5-и с 36 точки, на две зад градския противник Рома и на цели 9 пред 6-ия Сампдория. Кротоне е 16-и с едвам 15 пункта.