В отложен мач от регион Юг на ББЛ А група

...

Академик Пловдив -2 се възползва от нулевия ден на Пловдив Мамбас

В отсрочен мач от район Юг на ББЛ А група Академик Пловдив -2 надделя Пловдив Мамбас с 92:72 в зала „ Сила “. Голямата разлика пристигна при стрелбата от далечно разстояние, където спечелилите означиха 12 тройки, до момента в който съперникът им изпусна всичките си 24 опита.

Баскетболистите на Борислав Светославов поведоха с двуцифрен задатък още в началните минути, само че след първата част противникът им обърна за 25:22. Те имаха доста по-добра успеваемост в подкошието, само че направиха 9 пропуща от тройката и на почивката закономерно резултатът бе еднакъв – 45:45.

Академик -2 имаше леко преимущество съвсем през цялата трета четвърт, като преди заключителния интервал водеше със 71:62. В оставащото време разликата продължи да пораства и символичните домакини завоюваха безапелационно.

Йоанис Кикрилис бе най-резултатен за триумфа с 27 точки, като овладя и 7 битки. На крачка от трипъл-дабъл остана Кръстомир Михов със своите 21 точки, 17 битки и 9 асистенции, а Димитър Стамов приключи с 16 точки и 11 битки.

За Пловдив Мамбас Дилян Барбов се регистрира с 20 точки и 7 битки. Златомир Дончев има 18 точки и 12 битки, а 13 точки добави Рубен Клоесген.