В неделя, 24 август, израелската армия обяви, че е бомбардирала

...
В неделя, 24 август, израелската армия обяви, че е бомбардирала
Коментари Харесай

Израел нанесе въздушен удар по столицата на Йемен

В неделя, 24 август, израелската войска разгласи, че е бомбардирала няколко обекта в и към йеменската столица Сана, която е под контрола на протеста на хусите, оповестява.

В изказването си Израелските отбранителни сили се показват, че интервенцията е била ориентирана към военни обекти на " терористичния режим на хутите “ в Ходейда и Рас Иса, като те са разказани като електроцентрали и пристанище, употребявано за импорт на нефт.

" Използването на тези уреди съставлява в допълнение доказателство за това по какъв начин режимът на хусите употребява гражданска инфраструктура за военни цели “, декларира израелската войска.

В обществените медии се появиха фрагменти, показващи мощна детонация в региона на удара. Израелските управляващи към момента не са дали публични мнения.

Хусите управляват Северен Йемен. Останалата част от страната се управлява или от интернационално прието държавно управление, подвластно от Саудитска Арабия.

Припомняме, че в петък вечерта хусите изстреляха балистична ракета по Израел. Сирени за въздушна паника прозвучаха в Тел Авив и няколко града в централната част на страната.

Международното летище Бен Гурион в Тел Авив беше краткотрайно затворено заради опасност за сигурността.

Според израелската войска ракетата е била прихваната от системи за противовъздушна защита и не е предизвикала никакви вреди.

От влизането в действие на съглашението за преустановяване на огъня на 19 януари хусите неведнъж нападат Израел с балистични ракети и дронове. Атаките им се ускориха, откакто Израел възобнови интензивните офанзиви против обсадената Ивица Газа.

Хусите споделят, че офанзивите против Израел са в отговор на израелските сили в Газа. Движението декларира, че офанзивите му ще продължат, до момента в който израелската войска не спре военните интервенции против палестинците.

Атаките на хусите против Израел стартира малко след началото на войната в Газа през октомври 2023 година, както самото придвижване изяснява ``като израз на взаимност с ХАМАС и палестинците``.

Движението до момента неведнъж е правило обстрел с ``Шахеди`` и ракети по Израел, някои от които са успявали да пробият израелската противовъздушна защита.

Хусите също по този начин правят офанзиви по кораби, плаващи около крайбрежията на Йемен през Червено море и пролива Баб ел-Мандеб. Те настояват, че нападат единствено плавателни съдове, които по някакъв метод са свързани с Израел, Съединени американски щати или Обединеното кралство.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР