Тотнъм срещу Ливърпул: PGMOL `съжалява` за `човешка грешка` като гол, погрешно отменен поради засада

...
В момента, в който резултатът беше 0-0, Тотнъм спечели с

В момента, в който резултатът беше 0-0, Тотнъм спечели с 2-1 благодарение на автогол на Ливърпул в последните секунди.

Съдията на мача Саймън Хупър, който изгони двама играчи на Ливърпул, също изключи удара на Диас в 34-ата минута.

Флагчето за засада на асистента беше вдигнато и бърз VAR проверката на Дарън Инглънд на Стокли Парк показа, че нападателят на Ливърпул е в засада.

Но все пак изображения от инцидента се появиха, показващи защитника на Тотнъм Кристиан Ромеро, който играе Диас в игра и Спърс поведоха две минути по-късно.

Съдийското тяло каза в изявление: „PGMOL признават, че е настъпила значителна човешка грешка по време на първото полувреме на Тотнъм Хотспър срещу Ливърпул.

„Той се усмихва“: Двойна добра новина за бебе с рядък рак на кръвта

Прочетете повече:
Клубът осъжда „отвратителното поведение“, тъй като феновете изглежда се подиграват на дете, починало от рак

< p>„Голът на Луис Диас не беше зачетен поради засада от екипа на съдиите на мача на терена.

„Това беше ясна и очевидна фактическа грешка и трябваше да доведе до присъждане на гол чрез намеса на VAR , обаче, VAR не успя да се намеси.

„PGMOL ще извърши пълен преглед на обстоятелствата, довели до грешката“, и „незабавно ще се свърже с Ливърпул след края на мача, за да потвърди грешката ."

Коуди Гакпо изравни преди полувремето, но последният автогол на Джоел Матип нанесе първо поражение във Висшата лига за сезона на отбора на Юрген Клоп.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп разкритикува „несправедливите“ и „луди“ решения, взети от длъжностните лица.

Той каза: „Това не е засада, когато го видите“ и отхвърли извинението на PGMOL, казвайки: „Кой го прави помогне? Няма да получим точки за това. Всички си мислехме, че когато се появи VAR, това ще улесни нещата.

„Решението беше взето много бързо за това решение. То промени инерцията на играта.“

Източник: skynews.com