В края на активния летен сезон започват ремонтните дейности по

...
В края на активния летен сезон започват ремонтните дейности по
Коментари Харесай

Тръгва ремонт на магистрала Тракия между Пловдив и Стара Загора

В края на дейния летен сезон стартират ремонтните действия по сектора Пловдив – Стара Загора по автомагистрала „ Тракия “, заяви министърът на районното развиване и благоустройството Николай Нанков в Пловдив.

„ Рехабилитацията ще засегне дейната лента в този сектор, която е съществено деформирана. Причините са сложни, само че немалка част от казуса се поражда от претрупани транспортни средства и неналичието на надзор върху тях “, каза Нанков.

Бюджетът за ремонтните действия в този сектор на аутобана е 6 млн. лв...

Най-късно в средата на 2019 година би трябвало да стартира построяването на обходния път край Кресна, сподели още строителният министър. Според него в случай че до месец юни 2019 година няма строително позволение и определен реализатор, това значи че планът няма да може да се осъществя с европейско финансиране.

„ Ако това се случи, има възможност да изгубим цялото европейско финансиране за всички останали построени ЛОТ-ове на Автомагистрала „ Струма “. Това ще е национално изменничество, в случай че не използваме европейския запас да осъществяваме цялата част на Автомагистрала „ Струма “, който апропо няма да е задоволителен. Ще имаме една не дребна част национално финансиране, защото парите по Оперативна стратегия „ Транспорт и превоза инфраструктура “ също са лимитирани “, добави Нанков, представен от организация " Фокус ".

Министърът напомни, че планът за реализация на Лот 3.2 на Автомагистрала „ Струма “ планува опазване на едната част на трасето през Кресненското дефиле със съответните екологични ограничения по уреди, които да защищават биоразнообразието в обсега на пътя, и изнасянето на придвижването в противоположна посока източно от дефилето с две ленти в посока София – Солун, като при изкачването е планувана и трета лента.

На 11 септември следва публично разискване на оценката за въздействието на околната среда (ОВОС) с жителите на общините Симитли и Кресна. Пред Министерство на регионалното развитие не стои вид за създаване на тунел, защото това ще оскъпи плана с близо 3 милиарда лв..

„ По отношение на сигурността тунелът е най-небезопасният вид, тъй като регионът край Кресна е най-сеизмичният в страната “, сподели още Нанков.

Той акцентира, че с изключение на стопански, обществен и екологичен резултат инфраструктурният план има значение и за сигурността и сигурността на пътуващите.

Трасето от в този момент съществуващия път през Кресненското дефиле е най-тежкото от републиканската пътна мрежа, разяснява Нанков. По сектора с дължина над 20 км приблизително годишно 6 души губят живота си, като през предходната година те са били седем.
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР