В Испания футболната 2020 г. започва с горещи емоции заради

...

Турнирът за Суперкупата на Испания - пряко по bTV Action

В Испания футболната 2020 година стартира с горещи страсти поради Суперкупата на страната . Тази година в шампионата ще играят четири от най-хубавите тима с най-голяма фенска маса - " Барселона ", " Реал " Мадрид, " Атлетико " Мадрид и " Валенсия " , а всички 3 мача ще бъдат излъчени директно по bTV Action.

Гледайте полуфиналните конфликти на 8 и 9 януари от 21:00 ч., както и финала на 12 януари от 19:30 ч.

Тази година не очаквайте нормалния един мач сред първенеца на страната и носителя на Купата на краля! Не! Съдбата на 36-ата Суперкупа на Испания ще бъде решена по друг метод! За благополучие на почитателите и феновете!

Снимка: Getty Images

След като за първи път през предишния сезон уредниците на шампионата взеха решение разногласието да бъде преместен отвън границите на Испания (в Мароко), този път конкуренцията отива на изток - в горещата Саудитска Арабия. " Реал ", " Барса ", " Атлетико " и " Валенсия " ще мерят сили в град Джеда, на към 4000 км от вкъщи.

Стадионът " Крал Абдула " е с потенциал 64 000 фенове и към този момент беше сцена на един конфликт за Суперкупа. Преди година там играха " Ювентус " и " Милан ", а " Старата госпожа " стана супершампион на Италия.

Защо тъкмо тези тимове ще играят един против различен?

" Валенсия " е настоящият притежател на Купата на краля. Миналата година на финала победи " Барселона ". Към тях се причисляват и идващите в класирането на сезон 2018/2019. Тъй като каталунците станаха първенци, вторите " Атлетико " и третите " Реал " си осигуриха място в решителните мачове.

На 11 ноември беше изтеглен жребият за полуфиналите. Той дефинира следните двойки:

" Валенсия " - " Реал " Мадрид, 8 януари, 21:00 ч.

" Барселона " - " Атлетико " Мадрид, 9 януари, 21:00 ч.

Това значи, че на финала на 12 януари от 19:30 ч. може вероятно да следим " Ел Класико "!
Източник: btvnovinite.bg