В ерата на изкуствения интелект запомнянето на факти или знанието

...
В ерата на изкуствения интелект запомнянето на факти или знанието
Коментари Харесай

Сам Алтман, Open AI: Запомнянето на факти или знанието къде да ги намериш вече не са толкова ценни

В ерата на изкуствения разсъдък запомнянето на обстоятелства или знанието къде да ги намериш към този момент не са толкоз скъпи, колкото умеенето да задаваш страхотни въпроси, споделя основният изпълнителен шеф на OpenAI, Сам Алтман.

„ Ще има тип умеене, което към момента ще ценим, само че това няма да бъде чистата интелектуална мощност в същата степен “, съобщи Алтман в подкаста „ ReThinking “ на организационния психолог от Уортън, Адам Грант, в епизод, излъчен предходната седмица. „ Откритията какви въпроси да зададеш ще бъдат по-важни от това да откриеш отговорите. “

Разбирането по какъв начин да задаваш провокиращи въпроси изключително когато се опитваш да схванеш или добавиш по-широк подтекст към концепция, към този момент е значимо умеене, означи Грант.

„ Някога поставяхме акцент върху това какъв брой познания си събрал в мозъка си, и в случай че беше събирач на обстоятелства, това те правеше интелигентен и почитан “, сподели Грант. „ Сега, мисля, че е доста по-ценно да можеш да свързваш точки… Ако можеш да синтезираш и разпознаваш модели, имаш преимущество. “

Наблюдението на Алтман може да бъде интерпретирано по няколко метода: задавай страхотни въпроси на другите хора или създавай въпроси за AI чатботове, тъй че те да ти дадат отговорите, които ти трябват, развой, прочут като инженеринг на подсказки.

Задаването на ясни и точни въпроси може да покаже емпатия или да откри твоята меродавност, съобщи специалистът по връзки Мат Абрахамс пред CNBC. А инженерите по подсказки са звезди сега, съобщи Лидия Логан, вицепрезидент на IBM по световно обучение и развиване на работната мощ, като някои позиции заплащат над 100 000 $ годишно.

Алтман не е единственият бизнесмен, който пропагандира кариерната стойност на меките умения. Любопитството, адаптивността и умствената еластичност са трите съществени умения, които младежите би трябвало да имат, с цел да получат работа както в сегашния, по този начин и в бъдещия пазар на труда, съобщи милиардерът вложител Марк Кюбан пред CNBC Make It предходната година.

„ Мога да се преструвам, че ще мога да предскажа накъде ще върви изкуственият разсъдък и точното му влияние върху пазара на труда, само че ще неистина. Нямам концепция “, сподели Кюбан. „ Но знам, че ще обръщам внимание, ще бъда еластичен, любопитен и ще мога да се приспособявам. “

Работодателите, които наемат нови чиновници търсят адаптивност измежду претендентите сега, като слагат акцент върху чиновници, които могат да се приспособяват към нови обстановки с времето, съгласно обява в блога на LinkedIn.

AI може да поеме в бъдеще множеството административни задания в работните места, само че няма да замести изцяло човешкия разсъдък, предвижда Алтман. Вместо това, хората ще би трябвало да оказват помощ на технологията да научи сериозно мислене, с цел да укрепи причините и да измисля нови хрумвания, добави той, написа Forbes Bulgaria. 

„ Определено съм изпитал най-голямо професионално наслаждение от това да обмислям креативен върху проблем и да открия отговор, който никой не е разкрил преди мен “, сподели Алтман, добавяйки: „ Какво чакам да се случи в действителността е, че ще има нов метод, по който ще работим върху сложните проблеми. “

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР