В един от двата мача от НБА изиграни тази нощ

...

Маями спря устрема на Хюстън, горещите с три поредни победи

В един от двата мача от НБА изиграни тази нощ в тимът на Маями Хийт съумя да победи гостите си от Хюстън Рокетс със 101:99.

Срещата стартира доста добре за гостуващия отбор, които владееха самодейността. В края на първата четвърт разликата бе 16 точки в тяхна изгода, а след края на втората продължиха да водят в резултата, въпреки баскетболистите на Маями да стопиха насъбрания пасив до единствено 5 точки.

През второто полувреме дуелът стана още по-завързан като след третата четвърт домакините обърнаха нещата в своя изгода, а Хюстън съумяха да поведат единствено още два пъти до края.

Звездата на " ракетите ", Джеймс Хардън, изигра нов доста мощен мач, отбелязвайки 35 точки и 12 асистенции. Ерик Гордън добави 20 точки, само че напъните им не бяха задоволителни за нов триумф.

За спечелилите Джош Ричардсън и Тайлър Джонсън означиха надлежно 22 и 19 точки, а Хасан Уайтсайд бе същинска машина в подкошието и съумя да овладее 17 битки.
 Портланд се върна на победния път против Финикс (видео)

В другата среща Лос Анджелис Клипърс се наложи със 125:121 над Далас Маверикс. Срещата бе маркирана от персоналния връх на Лука Дончич от Далас, който вкара 32 точки.

Класирането в НБА е както следва:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто(24 победи - 9 загуби), Филаделфия(21-12), Бостън(18-12)
Централна дивизия: Милуоки(21-9), Индиана(20-12), Детройт(15-14)
Югоизточна дивизия: Шарлът(15-15), Орландо(14-16), Маями(14-16)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър(21-9), Оклахома(20-10), Портланд(18-13)
Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт(21-11), Лос Анджелис Клипърс(18-13) Лос Анджелис Лейкърс(18-13)
Югозападна дивизия: Сан Антонио Спърс(17-15), Хюстън(16-15), Мемфис(16-15)

Източник: offnews.bg