В един необичайно топъл и слънчев декемврийски следобед в северна

...
В един необичайно топъл и слънчев декемврийски следобед в северна
Коментари Харесай

На снимки: борбата срещу хранителните пустини в южната част на САЩ

В един извънредно топъл и безоблачен декемврийски следобяд в северна Тълса, Маргарет Лав вади зелен лук от добре заредена зеленчукова леха в задния си двор. Самопровъзгласилото се селско момиче и разпален градинар споделя, че ще го употребява на вечерята си довечера.

„ Храната е независимост “, твърди тя.

Когато Лав се реалокира в северна Тулса през 1960 година, от дребен град на към 40 благи южно, град Оклахоман беше оживена общественост, изпълнена с живот, хора и бизнес.

„ Идвайки тук през 60-те години, това беше друг свят “, спомня си 81-годишният пенсиониран обществен служащ и учен. „ Още през 60-те години имахме заведения за хранене и неща тъкмо тук на разположение, хранителни магазини и всичко останало. Сега живеем в хранителна пустиня. “

Въпреки че Съединени американски щати са най-богатата страна в света, повече от 18 милиона жители живеят в „ хранителни пустини “ — или „ сектори с ниски приходи и невисок достъп до броене на популацията “ както ги назовава Министерството на земеделието на Съединени американски щати. Това са региони,...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР