Изненада: Мерил Стрийп ще участва в продължението на „Дяволът носи Прада“
В " Дяволът носи Прада ", който излезе на екран преди 18 години, Мерил Стрийп ще се превъплъти в ролята на Миранда Пристли.
Филмът ще наблюдава битката на Миранда, редактор на водещото фешън списание Runaway, с упадъка на обичайния печатен бизнес. В продължението ще станем очевидци на конфликта сред Миранда и някогашната ѝ асистентка Емили Чарлтън, изиграна от Емили Блънт, която ще забележим като върховен управител в първокласна група.
В истинския филм участваха звездни артисти, измежду които Мерил Стрийп, Емили Блънт и Ан Хатауей. Базиран на едноименния разказ на Лорън Уайзбъргър, филмът наблюдава историята на травматичното прекарване на млада жена, която работи в фешън списание.
Мерил “ Стрийп работи в киното, театъра и малкия екран. Считана е за най-великата жива актриса и една от най-великите на всички времена.
Носителка е на голям брой оценки през цялата си кариера, обхващаща повече от четири десетилетия, в това число рекордните 21 номинации за „ Оскар “, спечелвайки три, и рекордните 33 номинации за „ Златен глобус “, спечелвайки осем,как то и 2 награди Еми и 2 награди на БАФТА. Тя има най-вече номинации за „ Оскар “ и за „ Златен глобус “ от всички актриси и артисти в историята.
Автор: filmfare.com




