В двубой от 5-ия кръг на женската волейболна Демакс лига

...

ОБЗОР: Варна ДКС загуби от шампиона Марица

В дуел от 5-ия кръг на женската волейболна Демакс лига Марица завоюва с 3-0 гейма гостуването си на Варна ДКС.

В зала “Младост ” на морската столица пловдивчанки влязоха по шампионски в мача и бързо поведоха в резултата след 25-11.

Силно подмладеният отбор на домакините стартира доста обезпокоен втората част и отстъпи тежко след 6-25.

Едва в третия гейм варненки загатнаха за капацитета си, като поведоха с 4-1 точки и дадоха сериозен отпор на по класния си противник. Все отново гостите постановиха волята си след 25-17 и продължиха рекордната си победна серия у нас.

В останалите срещи от този кръг Славия – Марица 2022 3-0, Казанлък – Хектор 3-0, а в следващото издание на безконечното дерби Левски надигра ЦСКА с 3-1 гейма.

Едноличен водач в класирането с цялостен актив от 15 т е Марица, следван от Левски и Казанлък с по 11

В друга среща от кръга Славия победи елементарно вкъщи Марица 2022 с    3:0    (25:16,    25:16, 25:7) и е на четвърто място във краткотрайното класиране.