В двубой от 17-ия кръг на Чемпиъншип Мидълзбро и Хъл

...

Мидълзбро – Хъл Сити 2:2 /репортаж/

В дуел от 17-ия кръг на Чемпиъншип Мидълзбро и Хъл Сити приключиха 2:2 и взеха по 1 точка.

Още в 7-ата минута Маркъс Таверние откри в интерес на Боро като матира вратаря на гостите с удар от дребното наказателно поле. Домакините съумяха да удвоят резултата в 26-ата минута, след Ашли Флетчър се разписа при отлична офанзива към вратата на противника.

В 37-ата минута на срещата домакините останаха с човек по-малко, откакто с пряк червен картон беше изпъден Марвин Джонсън. Хъл се върна в дуела с съвършен гол на Боуен в 71-ата минута, а четири по-късно още веднъж той изравни резултата, само че гостите не съумяха да се разпишат трети път, с цел да завоюват дуела.

След това тъждество Мидълзбро е на 21-ото място в класирането тъкмо над зоната на изпадащите с актив от 14 точки, а Хъл е на 14-ото с 23.