В 83-ата минута домакините отново имаха възможност да затворят мача

...

Реймс измъкна равен от Пари Сен Жермен и продължи впечатляващата си серия

В 83-ата минута домакините още веднъж имаха опция да затворят мача с втори гол, само че този път малшансът попречи на Лионел Меси. Световният първенец с Аржентина от Мондиал 2022 пое точно подаване в наказателното поле и шутира на сантиметри от лявата греда.

В добавеното време Реймс можеше да изравни, само че ударът на Арбер Зенели мина в страни от вратата и парижани завоюваха трите точки.

Така Пари Сен Жермен не съумя да завоюва във втори следващ турнирен мач, до момента в който Реймс усили впечатляващата си серия на 12 следващи мача без загуба в Лига 1.

Отборът на Пари Сен Жермен направи неверна стъпка по пътя си към спечелването на купата във френския шампионат откакто записа тъждество 1:1 против състава на Реймс.

През първото полувреме не паднаха попадения, а домакините изненадаха с безидейната си игра в напред във времето. Въпреки че парижани стартираха срещата със звездното си трио в офанзива - Меси, Мбапе и Неймар, те се отдръпнаха на почивката с един-единствен удар към противниковата врата, който дори не беше и прецизен.

Реймс се възползва от анемичността на първенците и се настани в половината на Пари Сен Жермен, с цел да провежда бурен напън, в който насочи цели девет удара. Само два от тях обаче бяха в задачата, при които Джанлуиджи Донарума избави тима си от инкасирането на попадение. С това френските първенци потеглиха към съблекалните с опасението, че биха могли да позволен второ следващо проваляне в Лига 1, откакто в предишния кръг изгубиха с 0:1 при гостуването си на Рен.

Второто полувреме стартира взривоопасно. Играчите на Кристоф Галтие излязоха на терена с мисълта да наложат своето движение още от първата секунда и това се случи незабавно. В 51-ата минута домакините откриха резултатата. Първо Лионел Меси насочи удар, който бе блокиран, а след това Неймар стигна до отбитата топка и я довкарва с левия си крайник.

Страстите се разгорещиха още повече, когато още при първото състояние след подновяването на играта съдията уточни бялата точка поради игра жестоко нарушаване на Марко Верати. И таман, когато играчите на Реймс потриваха предостатъчно ръце, че ще получат право да изпълнят дузпа, анулира наказателния удар откакто преразгледа обстановката посредством системата VAR, чащото видя, че има футболист в алено и бяло в засада преди нарушаването на Верати.

В обстановката VAR се намеси и за още нещо. Първоначално Верати беше получил жълт картон поради нарушаването си, който обаче бе анулиран и с анулацията на дузпата. VAR обаче сподели, че Верати е влезнал в краката на противника по изключително нечовечен метод, грозящ здравето на футболиста и съдията Руди Бруке се принуди да покаже жълт картон на италианеца, който бе влязал единствено няколко минути по-рано като запаса на мястото на Витиня.

Страхът от вероятно проваляне се върна при парижани откакто останаха с човек по-малко и те мигновено потърсиха нов гол. Той пристигна в 65-ата минута, само че страничният арбитър подвигна флагчето си, с цел да маркира, че Ашраф Хакими е бил в засада и двата тима продължиха да играят при резултат 1:0 в интерес на Пари Сен Жермен.

В добавеното време Реймс нанесе своя удар. Фоларин Балогун получи подаване, което го изведе зад тила на защитата на парижани, влезе в наказателното поле и прати обмислен удар в горния десен ъгъл зад тила на Донарума, с цел да изравни резултата.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Gettyimages