Увеличението с 12% на пенсиите е съгласно правилото и е

...
Увеличението с 12% на пенсиите е съгласно правилото и е
Коментари Харесай

Мика Зайкова: Човек с 504 лева пенсия е беден, а с 505 е богат ли?

" Увеличението с 12% на пенсиите е според правилото и е пределна опция. Ние и в този момент употребяваме недостига в осигурителната система, ядем парите на младежите. Вместо тези над 50% да отидат за опазване на здравето, за обучение, ние ги взимаме, няма от къде другаде да вземем пари ", сподели Зайкова и добави, че колкото и бързо да порастват пенсиите, те са под линията на стандарт на живот. " Средната пенсия е към 700 лв., а издръжката на живота надминава 1250 лв. ".

Това съобщи икономистът Мика Зайкова в предаването „ Твоят ден ” по NOVA NEWS.

Тя предложи да се спрат дотациите за електрическа енергия. „ В България има още едни дотации – водните. Ние не плащаме дотации нито на популацията, нито на бизнеса. Ръстът на цената водата надминава 40-50%, а в североизточните региони е доста по-висок ”, сподели Зайкова.

„ Според вас човек с 504 лв. пенсия е безпаричен, а с 505 е богат ли? ”, запита икономистът и отговори: „ Не е ”.

Зайкова напомни, че от 8,3 милиарда лв. от бюджета за финансови разноски единствено 1 милиарда лв. в действителност е изхарчен за финансови разноски и добави, че депутатите не са разрешили прекачване на средства.

" Предполагам, че финансовият министър Росица Велкова е създала три разновидността на бюджет – оптимистичен, скептичен и един, с който да влезем в еврозоната през 2024 година Какъв бюджет ще бъде признат зависи от това, дали ще има държавно управление ”, приключи тя.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР