Утре спасителната акция ще продължи с включването евентуално на дрон

...
Утре спасителната акция ще продължи с включването евентуално на дрон
Коментари Харесай

Спряха издирването на изчезналия турист в Пирин

Утре избавителната акция ще продължи с включването вероятно на дрон и хеликоптер

Рано тази заран Планинската избавителна работа възобнови акцията по издирването на 69-годишния Пламен Христов, който изчезна в Пирин.

Изчезналият мъж е умел алпинист и е тръгнал самичък в планината с добра екипировка. За последно осведоми, че е в региона на връх Вихрен, от този момент няма връзка с него.

Издирването през днешния ден е завършило заради неприятното време в планината, заяви дежурният планински избавител в ПСС - Банско, съобщи.

" Сутринта потеглиха пет индивида, които обиколиха върха нашир и надлъж. Развали се времето, след което се приключи издирването, като то ще продължи на следващия ден - вероятно търсене с дрон и, в случай че има опция, с хеликоптер. Досега нямаме никакъв резултат. Нито движимост е открита някаква, нито телефон, да не приказваме за него. Изчезналият е добър алпинист, доста добре снабден, в добра физическа кондиция, виновен. Но това е ситуацията. Нали знаете, те положителните са " давят ". Цялата неточност е негова, че е тръгнал самичък. Времето към обяд се скапе доста - доста гъста мъгла, дори и лек снеговалеж и нашите момечета се прибраха към 16:00 часа ".
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР